Erdoğan’ı överken Allah’a şirk koşan Fevai Arslan koltuğu kaptı

Erdoğan’ı överken Allah’a şirk koşan Fevai Arslan koltuğu kaptı
Erdoğan’ı överken Allah’a şirk koşan Fevai Arslan koltuğu kaptı

Eski Bakan Faruk Özlü’nün başkanı olduğu Düzce Belediyesine bağlı şirketlerin genel kurulunda Beltaş AŞ’nin yönetim kurulu başkanı Fevai Arslan oldu.

“ALLAH’IN BÜTÜN VASIFLARINI TOPLAYAN LİDER”

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinde pandemi dolayısıyla yapılamayan 2020 yılı genel kurul toplantısını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Genel kurulda Düzce Belediyesi Beltaş AŞ’nin yönetim kurulu başkanı Fevai Arslan oldu. Eski AKP Düzce Milletvekili olan Arslan Cumhurbaşkanı için, “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider” ifadelerini kullanmıştı. Arslan’ın bu açıklamaları ‘Erdoğan’ı Allah’a benzettiği’ iddiasıyla büyük tepki toplamıştı.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

Düzce Belediyesi Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Cihan Ünal ise belediyeye ait Belka AŞ’ye yönetim kurulu üyesi yapıldı. Düzce AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi İmran Aktepe ise Beltur AŞ’nin yönetim kurulunda yer aldı. Başkan Faruk Özlü’nün bakanlık yaptığı dönem şoförü olan Murat Aydın’ın ise Ulaşım A.Ş.’nin yönetim kurulunda yer alması dikkat çekti.

SEÇİLEMEYEN BAŞKANLARA YENİ GÖREVLER VERİLDİ

Ayrıca, 2019 yerel seçimlerinde koltuklarını kaybeden Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’e ve Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna’ya da belediye şirketlerinde görev verildi. Recep Tuna’nın belediye başkanlığı yaptığı dönemde altyapı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma sonucunda Tuna hakkında iddianame düzenlenmişti. Tuna hakkındaki şikayeti ise savcılığa MHP’li Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu yapmıştı.

“HIRSIZLIK YAPMAYACAĞINA İNANCIM TAM”

Yolsuzluk iddiasıyla yargılanan bir ismin belediyeye ait şirkette yönetici yapılmasına ilişkin açıklama yapan başkan Faruk Özlü, “Recep Tuna bizim önceki dönem Cumayeri ilçemizin belediye başkanı. Yeni Başkan Mustafa Koloğlu ile aralarındaki siyasi çekişmeyi Koloğlu yargıya taşıdı. Yargı süreci devam ediyor. Yargı süreci sonunda suçlu bulunur, mahkum olursa görevden alırım. Recep Tuna’nın hırsızlık yapmayacağına inancım tam olduğu için görev verdim. Bu bir siyasi hesaplaşma” dedi.

ŞOFÖRÜNE MAKAM VERMESİNİ SAVUNDU: BUNUN NERESİ YANLIŞ

Bakanlık dönemindeki şoförüne verilen göreve ilişkin Özlü, “Benim bakanlık dönemindeki şoförüm Murat Postoğlu, benden önce de Düzce Belediyesi’nde şoför olarak çalışıyordu. Ben milletvekili olunca onu yanıma almıştım. Bakanlık görevine gelince makam şoförüm oldu. Bakanlıktan ayrılıp belediye başkanı olunca o da belediyeye döndü. Belediye araçlarını özelleştirince Ulaşım AŞ’ de görev aldı. Bunun neresi yanlış? Adamın mesleği bu” dedi.